Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skvělá kulisa, kdy v hale nebylo jediného volného místečka a další tři desítky fanoušků postávaly v ochozech, hnala v závěru domácí k vytouženému prodloužení. Radost domácích překazil hvizd rozhodčího a neuznaná vyrovnávací branka. Vítkovice tak zejména díky výborně zvládnuté druhé třetině vrátily svému rivalovi porážku z domácího prostředí.
Diváci v ostravské hale Sarezy se poslední dobou kochají nadstandardními utkáními florbalové Fortuna extraligy. Po minulé přestřelce s Libercem tomu bylo podobně i v městském derby s Vítkovicemi.

V souvislosti s utkáním se bude asi hodně mluvit o dvou docela sporných momentech. První přišel na řadu za stavu 4:1 pro hosty, kdy jeden z arbitrů ukazoval, že se nic nestalo, ale druhý z poloviny hřiště pískl trestné střílení za faul na Machalu. Skácel přízemní střelou nedal Ciompovi šanci.Obrazek

Druhý moment se odehrál během poslední minuty základní hrací doby. Pepino stáhlo vítkovický náskok na rozdíl jediné branky a při hře v šesti sevřelo svého soupeře. Odražený míček usměrňuje jeden z domácích útočníků přímo ze vzduchu do branky. Rozhodčí ale jejich i diváckou radost v hledišti přerušuje hvizdem a branku neuznává kvůli hře vysokou holí.

Z extraligového nadstandardu vybočila pouze první třetina. Týmy pečlivě bránily a gólu se tak diváci dočkali jen při přesilovkových hrách. Za Vítkovice dávali branky Tomašík a dorážející Lukáš Hrubý po další ze střel prvně jmenovaného. Pepino má nejlepší přesilovkovou formaci v lize a kapitán Chrápek propálil rozestoupenou obrannou čtveřici hostů včetně Ciompy.

To druhá třetina měla na průběh utkání největší vliv. Vítkovičtí do ní vstoupili tou správnou nohou. Nejdříve ztrestal Machalovo bránění ve hře Brus a ten samý hráč vzápětí připravil pas pro nabíhajícího Mojžíška. Pepino snížilo díky již zmíněnému trestnému střílení. Hosté opět našli odpověď. Mojžíšek se prosmýkl po levé straně hřiště a našel na středu volného Lukáše Hrubého. Jeho střela z první nesla punc exkluzivity. Ve druhé třetině zasáhl do hry i ne zcela uzdravený kapitán hostů Vladař. Důvodem byl osobní desetiminutový trest pro Tomašíka. Tečku za třetinou obstaralo břevno z hole Bruse.
Třetí třetina pak byla tou nejlepší. Hned v jejím zárodku se do sebe na půlce pustili Kološ a Daniš. Své horké hlavy si šli zchladit na trestnou lavici za hrubost. Ve hře čtyř proti čtyřem Tomašík servíroval nahrávku před brankou volnému Ťopkovi, proti jeho kličce do bekhendu byl Pinďák bezmocný a hosté tak vedli 6:2.

Od té chvíle ale střílelo branky už jenom domácí Pepino. Při přesilovce korigoval stav Trunkát protlačením míčku u bližší tyče. Na 4:6 snižoval efektivní bekhendouvou střelou kapitán Chrápek a na dostřel se dostali domácí díky ráně Machaly. Ciompa si opět nepohlídal bližší tyč. Na vyrovnání měli domácí ale málo času a nebyla jim platná ani hra bez brankáře. Vyrovnávací branka nebyla uznána a hosté tak zvítězili 6:5.

Zdroj : WWW.FLORBAL.CZ

Redaktor florbalserver.ic.cz - Jan Václav